Kas ir “reliģija”?
Nav viegli visiem pieņemamā veidā definēt jēdzienu “reliģija”. Visparastākā definīcija skanētu apmēram tā: “Reliģija ir noteikta attieksme pret augstāku varu vai varām, kuras atsevišķi indivīdi vai grupas uzskata par tādām, kas nosaka (determinē) viņu ticību un dzīvi.”
Vadoties no šīs definīcijas, reliģija ir visai cilvēcei piemītošs fenomens. Visām rasēm ir sava reliģija. Visu reliģiju noliegums ir mūsdienu kultūras attīstības produkts.
Nav pieejama precīza statistika, taču tiek uzskatīts, ka pie kristīgajām konfesijām un sektām pieder mazāk nekā trešdaļa pasaules iedzīvotāju. Reliģijas vietu ir ieņēmis praktiskais materiālisms.
Balstoties uz augšminēto definīciju, varētu likties, ka kristietība īr bijusī viena no daudzām reliģijām, gan ar savām raksturīgām iezīmēm, bet būtībā tomēr līdzīga visām pārējām. Evolūcijas ideju ietekmē, kuras tik spēcīgi dominē mūsdienu kultūrās, daudzi ir uzskatījuši, ka kristietība ir produkts, kas radies, zemākajām reliģijas formām attīstoties uz augstākām garīgām formām. Šādi uzskati ir pretrunā kristīgajai ticībai. Dieva Vārds skaidri parāda visu reliģiju un reliģisko meklējumu milzīgo atšķirību no Dieva atklāsmes. (1.Ķēn.18:21; Jes.44:9-24; Atkl.14:15; 1.Kor.8:4)
Ieskaties