Grēku piedošanas ķīlas zīme
“Tāpēc zinait, brāļi, ka caur Viņu jums tiek sludināta grēku piedošana.” [Ap.d.13:38]
Norādījumi dievbijīgai un tikumīgai dzīvei ir katras reliģijas, izņemot kristietību, centrālā mācība. Tomēr Kristus Valstībā galvenā ir grēku piedošana. Lai visi cilvēki iegūtu šo piedošanu, Dieva Dēls kļuva par cilvēku un nomira pie krusta. Tas bija patiesais mērķis visam Viņa lielajam darbam uz zemes. Kad pateicoties Kristus dzīvei, ciešanām un Viņa nāvei visiem cilvēkiem tika izcīnīta visu viņu grēku piedošana, visiem Viņa pārējiem darbiem un iedibinājumiem nebija cita mērķa, kā tikai dot visiem cilvēkiem iespēju ticēt izcīnītajai grēku piedošanai.
Pirmkārt, Kristus lika pierakstīt Savu Evaņģēliju, un Viņš iedibināja svēto sludināšanas amatu, lai grēku piedošana varētu tikt sludināta Viņa vārdā visiem cilvēkiem visos laikos līdz pat Pastarajai dienai. Ikvienam, kas no sirds tic šai sludināšanai, viņa grēki tiek piedoti, kā to pasludina Dieva Vārds. Saskaņā ar Savu evaņģēliju, Dievs neprasa no mums nekādus darbus vai ciešanas, ar kuriem mums būtu jāizdzēš savi grēki vai pašiem jānopelna ar tiem piedošana. Dievs pats vēlas saņemt godu par mūsu dvēseles glābšanu un pestīšanu. Tāpēc Viņš vēlas mums dot visu par velti, bez mūsu nopelniem un neņemot vērā mūsu vērtīgumu, tikai no tīras žēlastības un žēlsirdības.
Un Kristus zina, cik ir grūti, kad esi apzinājies, cik lieli ir tavi grēki, Viņš zina, cik grūti tad ir ticēt, ka, neskatoties uz šiem taviem pārkāpumiem, tu tik un tā vari būt Dieva bērns un vari tikt uzņemts Viņa žēlastības Valstībā. Šī iemesla dēļ Kristus pievienoja Svēto Kristību Savam Vārdam kā zīmogu Savai vēstulei, Savai vēstij mums. Viņš pavēlēja Saviem sekotājiem: “Ejiet un dariet par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva un Dēla un Svētā Gara vārdā” [Mt.28:19], un Viņš saistīja un rotāja šo pavēli ar apsolījumu, ka tas, “Kas tic un top kristīts, tas tiks izglābts” [Mk.16:16]. Tādējādi Kristības Sakraments ir kā redzama ķīlas zīme, kas saskaņā ar Kristus gribu ir kopīga visiem cilvēkiem, kas saņem Viņa izcīnīto grēku piedošanu. Kad kristītais tic, viņš var teikt: “Ja Kristus kādu dienu gribētu mani nosodīt, Viņš to vairs nevar izdarīt, jo Viņš ir noslēdzis ar mani žēlastības derību un kā apstiprinājumu devis man Svētās Kristības ķīlu. Tas ir kā maksājums, ko Viņš ir veicis par manu pestīšanu. Es varu pie tā tverties jau šeit visos pārbaudījumos un šaubās, un vēlāk es to piesaukšu arī kādu dienu Viņa troņa priekšā.”
Lai mūsu ticībai vienmēr būtu vēl viena grēku piedošanas ķīlas zīme, Kristus ieviesa arī Savu Svēto Vakarēdienu. Šis Sakraments sniedz vēl vienu atbalstu mūsu ticībai, lai tā varētu palikt stingra, lai nesvārstītos un nesamazinātos. Ikviens, kurš ir devies pie Svētā Vakarēdiena, var teikt: “Kā lai es vēl šaubos, jautājot, vai man ir daļa pie Kristus veiktās pasaules izpirkšanas un vai man mani grēki ir piedoti? Kristus ir devis man iespēju būt līdzdalīgam Viņa miesā, ko Viņš nodeva Dievam pie krusta kā upuri par pasaules grēkiem, un Viņš ir devis man dzert asinis, kas plūda uz Golgātu, lai tiktu izcīnīta vispārēja grēku piedošana! Ko vēl Kristus varētu darīt, lai pārliecinātu mani, ka es piederu tiem, par kuriem Viņš ir apžēlojies? Šeit ir jāpazūd visām šaubām.”
Kristus ir gādājis par saviem atpestītajiem ne tikai nepieciešamības dēļ, lai viņi varētu ticēt savu grēku piedošanai. Papildus tam, Viņš tos patiesi ir apbēris ar savas žēlastības ķīlas zīmēm. Viņš ir paveicis daudz vairāk kā cilvēka sirds varētu prasīt un saprast. Tieši tā, kā Svētie Raksti apliecina, sakot, ka Viņš ir pierādījis, ka ir bagāts žēlsirdībā.
Visbeidzot, Viņš savai Baznīcai ir devis spēku un varu teikt ikvienam grēciniekam Jēzus vārdā: “Ņemies drošu prātu, dēls, tev tavi grēki ir piedoti.” [Mt.9:2] Kristus ir apsolījis, ka šāda absolūcija, kas tiek pasludināta Viņa vārdā uz zemes, būs spēkā arī Viņa priekšā Debesīs, un ka Viņš to apstiprinās arī Pēdējā dienā.
Ieskaties